google-adsense

Google AdSense to najpopularniejszy na świecie program partnerski, który umożliwia wyświetlanie reklam kontekstowych na stronach internetowych w zamian za pieniądze z kliknięć w te reklamy.

Prowizja AdSense to 32%, co oznacza, że 68% pieniędzy wydanych przez reklamodawcę na kampanię reklamową wędruje do wydawców – wyświetlających reklamy.

Jedną z największych zalet Google AdSense jest łatwość dostępu i obsługi. Wystarczy zarejestrować konto w Google, aby móc przystąpić do programu AdSense, następnie dodać swoją stronę internetową, wybrać i spersonalizować formaty reklam i dodać je na swój serwis. Od tego momentu możemy już zarabiać.

Problemy pojawiają się, jeśli ktoś nam nieprzychylny zacznie masowo klikać w te reklamy, co może doprowadzić do zbanowania naszego konta. Istnieją jednak sposoby na skuteczną ochronę przed takimi działaniami, typu darmowej wtyczki do WordPressa pod nazwą „AdSense Click-Fraud Monitoring Plugin”. Podobne rozwiązania sprawdzą się na innych CMS-ach.

Minimum do wypłaty w AdSense wynosi obecnie 300 złotych. Wszystkie zarobki wyświetlane są od jakiegoś czasu w złotówkach. To z pewnością ułatwia rozliczanie się z tych dochodów w PIT-ach.

Warto także pamiętać, że Google preferuje witryny bogate w wartościową i unikalną treść. Takie strony mają o wiele lepiej dopasowane i często lepiej płatne reklamy od tych uboższych w „content”.