Coraz więcej zakupów dokonujemy przez Internet. To bardzo wygodna forma oszczędzająca czas stracony na bieganie po sklepach, na dodatek oferta towarów przewyższa nawet największą galerię handlową.

Jak działa porównywarka internetowa?

Zwiększenie zakupów przez Internet spowodowało stworzenie porównywarek, które ułatwiają dokonanie wyboru, pozwalają na wybranie najtańszej oferty. Wiele z nich pozwala także na zapoznanie się z opiniami klientów, którzy już dany towar nabyli. Jest to bardzo ważna opcja, ponieważ w internecie nie mamy możliwości fizycznego oglądnięcia i sprawdzenia towaru, a zdjęcia i parametry techniczne nie zawsze oddają jego funkcjonalność i użyteczność.

Największą porównywarką internetową jest Ceneo, które w swojej bazie posiada już ponad 8 milionów produktów i firm, co miesiąc z Ceneo korzysta ponad 7 milionów użytkowników.

Z serwisu Ceneo można korzystać na dwa sposoby, albo bezpośrednio w porównywarce wpisać nazwę poszukiwanego produktu, albo wpisać go w wyszukiwarkę i przejść do strony serwisu. Ten drugi sposób jest nieco dłuższy, ale „po drodze” pozwala zapoznać się z ofertami bezpośrednich oferentów lub innych wyszukiwarek.

Po odnalezieniu w bazie poszukiwanego artykułu Ceneo wyświetla wyniki od najtańszego do najdroższego, bezpośrednio z serwisu możemy dokonać zakupu lub przejść do sklepu i zapoznać się szczegółowo z ofertą.

Baza serwisu nie zawiera wszystkich produktów znajdujących się na rynku a jedynie te, które zostały do niego zgłoszone. Może się więc okazać, że dany towar będzie gdzieś tańszy, zwłaszcza, gdy jest w promocji.

Program Partnerski Ceneo

Serwis posiada swój Program Partnerski skierowany do internautów, którzy prowadzą blogi, posiadają własne strony internetowe, serwisy lub kanały na YouTube. Z Programem Partnerskim nie trzeba sprzedawać w internecie produktów czy usług, by zarabiać.

Przystąpienie do Programu Partnerskiego nie wymaga też wiele czasu i pracy. Wystarczy zarejestrować się w serwisie (rejestracja bezpłatna) i zamieścić baner reklamowy Ceneo. Reszta działa już automatycznie. Klient klika na baner i przechodzi na stronę serwisu. Za zakupy ze strony Ceneo lub przejście do strony sklepu uczestnik Programu Partnerskiego otrzymuje 65% zysków Ceneo. W przypadku pozyskania kolejnego partnera osoba polecająca otrzymuje 10% jego zysków.

Swoim Partnerom serwis Ceneo oferuje wsparcie w postaci:
• banerów reklamowych – do wyboru różnorodne grafiki w wielu kategoriach, które można dobrać do charakteru strony,
• rotatory standardowe, kontekstowe i rekomendowane,
• kampanie dedykowane (możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy),
• możliwość grupowania reklam.

Jeżeli blog lub kanał YouTube cieszy się dużą popularnością, to zyski w skali miesiąca mogą okazać się całkiem spore. Najpopularniejsi blogerzy zarabiają przede wszystkim na programach partnerskich.

Zaletą Programu Partnerskiego jest możliwość dopasowania reklam do charakteru strony, jeżeli prowadzisz blog poświęcony tuningowi samochodów to reklamy będą dotyczyć samochodów, części zamiennych i płynów eksploatacyjnych. Podobnie w przypadku blogów modowych, w ofercie znajdą się reklamy odzieży.