Wybierając dla siebie konto bankowe ludzie kierują się różnymi kryteriami. Dla wielu najważniejsze jest to, aby nie musieć nic płacić za prowadzenie konta. Jeszcze inni bardziej cenią sobie możliwość skorzystania z innych, atrakcyjnych produktów bankowych. Jest też grupa ludzi, których zdecydowanie najbardziej interesują programy partnerskie banków.

Na czym polegają programy partnerskie banków?

Praktycznie wszystkie banki oferują dziś programy partnerskie. Na czym to polega? Sprawa jest bardzo prosta, bank płaci swoim klientom za polecanie swoich produktów innym klientom. Bank wypłaca należną prowizję, gdy ktoś skorzysta z możliwości założenia kotna wchodząc na stronę banku z naszego linku polecającego.

Warto mieć na uwadze to, że każdy bank określa warunki, jakie muszą zostać spełnione, aby wypłacone zostało wynagrodzenie. Niektóre programy partnerskie banków gwarantują wypłatę prowizji zaraz po tym, gdy nowa osoba założy konto. Częściej jednak spełnione muszą być również dodatkowe warunki. Czasami na przykład do wypłacenia wynagrodzenia konieczny jest jakiś określony obrót na koncie nowego klienta. Niewątpliwie, oferty banków, jeśli chodzi o ich programy partnerskie znacząco się różnią.

Oferty okresowe

Tak naprawdę, większość banków posiada jakiś program partnerski właściwie przez cały czas. Jednakże, sposób działania programu często się zmienia. Ponadto, często pojawiają się oferty tymczasowe. Mają one na przykład formę konkursów. Polegają na tym, że bank oferuje jednorazowe wynagrodzenie dla osoby, która w danym okresie pozyska największa liczbę klientów. Warto mieć na uwadze, że w takim przypadku nagrody są zdecydowanie wyższe, niż standardowe prowizje za polecanie pojedynczych osób.

Ile płacą banki?

Jak już wspomniano powyżej, programy partnerskie banków bardzo się między sobą różnią. Niektóre oferują większe, a inne nieco mniejsze wynagrodzenie. Czasami, za polecenie jednego klienta można dostać 10-20 złotych, ale zdarza się że jest to 100 złotych i więcej. Ponadto, często wynagrodzenie jest uzależnione od aktywności poleconego. Polega to na tym, że bank wypłaca część prowizji po założeniu konta przez nowego klienta, a resztę dopiero po pewnym okresie, jeśli nowy klient jest aktywny i regularnie korzysta z kotna bankowego.

Nie tylko konto bankowe

Najpopularniejszym produktem bankowym, z którego korzysta dziś praktycznie każdy jest konto bankowe. Jednakże, programy partnerskie banków często obejmują również inne produkty. Dlatego też, nieraz można liczyć na wynagrodzenie na przykład po poleceniu kredytu, czy też lokaty. Zwykle jest tak, że im droższy jest dany produkt i bardziej korzystny dla banku tym większe wynagrodzenie można otrzymać za jego polecenie.

Programy partnerskie sposobem na regularny zarobek?

Jak się okazuje, są osoby, które z programów partnerskich banków stworzyły sobie stałe źródło dochodu. Niektórym wydaje się to niemożliwe, gdyż przecież liczba osób w rodzinie, czy tez znajomych, którym można polecić konto czy inny produkt banku jest ograniczona. Jednakże, ludzie którzy zarabiają na programach partnerskich reklamują oferty banków w internecie, przez co pozyskują stale nowych poleconych. Warto mieć na uwadze, że najczęściej nie ograniczają się oni jedynie do programów partnerskich banków, lecz również innych instytucji finansowych, jak i różnych sklepów. Niewątpliwie, może to być całkiem dobre źródło dochodu, jednakże skuteczne polecanie wymaga sporego wysiłku i nie jest wcale proste. Przede wszystkim trzeba posiąść umiejętność skutecznego promowania produktów w internecie.