Prolink-pl

Prolink.pl to działająca w sieci od lutego 2011 roku giełda linków tekstowych. Za jej pośrednictwem można sprzedawać i kupować linki na stronach internetowych dodanych do systemu.

Jest to jedna z pierwszych takich giełd w Polsce. Największym plusem Prolinka jest duża baza wydawców i reklamodawców, co pozwala jednym na dobry zarobek, a drugim na kupno linków na stronach o ściśle określonych kryteriach.

Spore znaczenie ma także łatwość i szybkość obsługi. Przy ręcznym kupnie czy sprzedaży linków taki proces trwa o wiele dłużej, potrzebna jest odpowiednia weryfikacja drugiej strony etc. Prolink tym wszystkim się zajmie za nas.

Ile może zarobić jedna strona? To zależy od jej jakości, PageRanku. Przeciętne zarobki mogą wynieść 10-200 złotych za kilkanaście do kilkudziesięciu sprzedanych linków w serwisie.

Minimum do wypłaty pieniędzy z Prolinka wynosi 100 złotych, a kasa przelewana jest do 21 dni robocznych na wskazane konto. Rozliczenie odbywa się przez rachunek, który wystawiamy Prolinkowi, a on reguluje tę kwotę. Rachunek wystarczy wysłać w PDFie, co usprawnia cały proces wypłaty.